Teknolojinin bize yetişmesini bekliyoruz.

Hız, erişim, ulaşım, kısa yol, kolaylık, eş zamanlılık, ölçümleme, yorumlama, ses ve görüntü kalitesi… Bunlar teknoloji denilen kavramın günümüzde ilk akla gelen silahları.

Çağdaş yaşam kalitesini (sözüm ona) yükseltme vaadinde bulunan teknoloji kavramı şöyle dursun, günümüz insanı o kadar hızlı tüketmeye başladı ki, artık “daha iyisi” ölçütünü kendisi belirliyor.

3G İnternet hızı bu konuyu daha iyi açıklamak için en iyi örnek olabilir. Önceleri 2G, Edge, WAP gibi bağlantı hızları gayet işimizi görürken, artık 3G bağlantıdaki en ufak bir kesilme ya da “dönen loading çemberi” hepimizi çılgına çeviriyor. Evlerdeki fiber bağlantı hızları bile yeterince tatmin edici gelmemeye başladı. Böyle anlatınca kendim dahil herkesi canavarlaşmış hissediyorum ama interneti hayatının önemli bir parçası haline getirenler için gerçekten durum bu denli vahim. Kaldı ki bu kesim hiç de göz ardı edilecek küçüklükte değil.

Hepimiz dört gözle 4G ve ötesini, tamamen kablosuz bir dijital hayatı, daha hızlı erişimi bekliyoruz. Eskiden teknoloji bize ne sunarsa, yine kendisinin belirlediği süre boyunca onu kullanır ve tüketirdik. Daha iyisini düşünenler uçuk fikirli olurdu. Şimdi teknolojinin bize yetişmesini bekliyoruz.

Bu kapasite artık bize yetmiyor.

Not: Hazır 3G’den bahsetmişken, aylarca 4G altyapısına hazırlanan ve kendilerini bir anda plansız bir şekilde 5G sürecinde bulmak zorunda kalan tüm GSM operatörü şirketlerine ve ajansından tedarikçisine, satışçısından Ar-Ge’sine tüm diğer çözüm ortaklarına sabır ve kolaylıklar diliyorum.

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: